Dziś każdy przedsiębiorca wie, że od powierzchowności marki zależy bardzo wiele, w tym także jej zyski i ilość klientów, pukających do drzwi. Aby więc jak najlepiej przygotować się na nadejście potencjalnego nabywcy lub przyszłego biznesowego partnera, najlepiej niezwłocznie opracować strategię profesjonalnej prezentacji własnej oferty. W poniższym artykule we współpracy z ekspertami postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak dobrze wypaść na branżowych eventach.
Zacznij od budowy wyjątkowego stoiska targowego
mają wiele zastosowań, dlatego z powodzeniem użyjemy ich na targach i konferencjach, ale także wszędzie tam, gdzie będziemy prowadzić warsztaty oraz szkolenia. Właściwie każde wydarzenie, na którym pojawia się element budowania zawodowej sieci kontaktów, woła dziś o jak najlepszą prezentację marki. Dobre stoisko bowiem nie tylko promieniuje profesjonalizmem i rzetelnością, ale także najzwyczajniej w świecie przyciąga uwagę widzów i potencjalnych klientów.
Estetyka i wyczucie to dwie cechy dobrego stoiska na każdych targach. Z jednej strony bowiem chcemy mieć jak najlepszy sprzęt i robić doskonałe wrażenie, z drugiej jednak nie możemy przytłaczać naszej publiczności zbyt wielką obfitością wizualną. Stanowisko powinno więc jednocześnie komunikować naszą ekspertyzę i fachowość, ale też dawać potencjalnemu nabywcy przestrzeń do przemyśleń oraz rozważenia interesów na chłodno. W projektowaniu tego rodzaju miejsc pomogą nam z pewnością eksperci, którzy w firmach takich jak EXACT nie tylko sprzedają profesjonalne produkty reklamowe, lecz także służą specjalistyczną radą każdemu klientowi.
Co powinno znaleźć się w Twoim zakątku targów?
Po pierwsze, budowę stanowiska sprzedaży i konsultacji powinniśmy zacząć od przeniesienia na papier planu przestrzeni, jaką będziemy mogli zająć na nadchodzącej imprezie. Kiedy już otrzymamy wymiary, bez trudu dopasujemy do nich akcesoria, które najczęściej przygotowane są tak, aby pasowały do typowych parametrów stoiska. Wówczas należy przejść do zamówienia ścianki z elementami naszej firmowej grafiki (często jej projekt może być dostosowany i dopracowany przez specjalistów z marki, z którą zdecydujemy się współpracować). Dobrze jest postawić na wzory, które silnie ze sobą kontrastują, bowiem to właśnie najlepiej przyciąga uwagę gości.
Kiedy już mamy dobraną ściankę, zwracamy się naturalnie w stronę funkcjonalnego „umeblowania” przestrzeni. Mogą to być chociażby stojaki wystawowe, ale też stojaki na ulotki, czy coraz popularniejsze elementy w rodzaju firmowych sof i foteli. Doskonale sprawdzi się także trybunka lub lada, oddzielająca interesantów od naszych pracowników. Co więcej, przed stoiskiem targowym powinno znaleźć się trochę miejsca na akcesoria pokroju flag, potykaczy, rollupów a nawet słupków odgradzających. Niezależnie od tego, co wybierzesz, najważniejsze, by Twoje decyzje przekładały się na kontakty i zyski dla marki.