22/12/2024
Aktualności

Utalentowani gimnazjaliści na scenie Szkoły Muzycznej

reklama

Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku już po raz 15. zorganizowało Targowisko Talentów, czyli doroczny przegląd wszechstronnie uzdolnionej młodzieży. Przez dwie godziny w minioną środę i powtórnie we czwartek gimnazjaliści wszystkich klas popisywali się swoimi umiejętnościami w różnych dziedzinach estradowych. Sportowe zaś i wiedzowe osiągnięcia poznali widzowie z prezentacji multimedialnych.

reklama

Ewa Magott, dyrektor szkoły, przypomniała biblijną przypowieść o talentach.

– To przypowieść o darach, które każdy z nas otrzymał w chwili przyjścia na świat i o tym, jak je pomnażać i dbać o nie – powiedziała, otwierając imprezę. – Darem jest każda umiejętność, w której jesteśmy najlepsi. Może to być dar artystyczny: do malarstwa, fotografii, rzeźby, muzyki, tańca, aktorstwa, dar do sportu czy dziedzin nauki. Ten dar to talent. Czasem odkrywa się go przypadkowo, a czasem w takich chwilach jak dzisiejsze.

Zachęciła, by po imprezie obejrzeć w holu wystawy fotografii i plastyki .

Gwoździem programu były występy szkolnych piosenkarek: Matyldy Garlikowskiej, Agnieszki Formeli, Dominiki Synowiec, Oli Zabrockiej, Agnieszki Tober i Olimpii Wołodkowicz oraz duetu Marta Kowalczyk i Paweł Wojtaszek. Akompaniowały im szkolne zespoły instrumentalne.

Kabaret „Majka i Paulina”, czyli Maja Dźwiniel, Paulina Adamiak i Anna Kożuchowska, miał swoje 5 minut na rozśmieszanie publiczności.

Tancerze, trenujący wg projektu „Taniec z klasami”,  popisali się w  cha-chy. jive’ie, walcu angielskim i wiedeńskim, tańcu orientalnym i modern.

Na scenie wystąpiło 147 dziewcząt i chłopców.

Popisy uatrakcyjnił chwyt inscenizacyjny i scenograficzny autorstwa Grażyny Popin, nauczycielki plastyki. Prezentacji poszczególnych gwiazd i zespołów dokonywali spikerzy Radia Fm: Izabela Kulig z III c i Michał Szymański z III a w audycji „Masz talent”.

Uczniowie SGJ, poza obowiązkowymi zajęciami, uprawiają różne sporty w kołach zainteresowań, także te mniej popularne, jak: strzelectwo, żeglarstwo, hippika, tenis. Mają w tym różne wysoko punktowane osiągnięcia. Można ich było obejrzeć w akcji dzięki świetnym filmikom  uczniów klas trzecich: Bartosza Kalczuka, Sebastiana Odrowąża-Piramowicza i Michała Szymańskiego.

Jedna z prezentacji pokazała osiągnięcia w licznych olimpiadach przedmiotowych i konkursach tematycznych.

Autorką scenariusza i organizatorką imprezy była  Małgorzata Kos, nauczycielka języka polskiego.

– W tego typu imprezach upatruję znaczący sens – mówi Adam Pelpliński, dziadek Olimpii Wołodkowicz, uczennicy III a. – Jak można było zobaczyć i usłyszeć, sporo tu talentów. Takie akcje pozwalają młodym ludziom zabłysnąć,  a  przede wszystkim nabrać odwagi do publicznych wystąpień. Jest to też miła forma integracji młodzieży i nauczycieli. Jako przedstawiciel komitetu rodzicielskiego towarzyszyłem w takich przedsięwzięciach swoim dzieciom, a teraz wnukom. I nagrywam każdorazowo filmy, niejako kroniki rodzinne dla potomnych.

Tekst i fot. Iw. Ptasińska

reklama

reklama