Zabytkowe militarne pojazdy na dziedzińcu lęborskiego starostwa, artystyczne występy, koncerty chórów i orkiestry kameralnej. Tak rozpoczęły się obchody tygodnia Narodowego Święta Niepodległości w Starostwie powiatowym w Lęborku. Przed starostwem swoje pojazdy zaparkowali członkowie grupy „Militarni Lębork”, którzy z radością pokazywali widzom a przede wszystkim dzieciom technikę wojskową i broń. Pokazy militariów uzupełniła prezentacja zabytkowych motocykli przez Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych w Lęborku. Nie mogło zabraknąć tez grochówki, tym razem nie wojskowej a strażackiej, serwowanej przez strażaków z Pogorszewa.
Równoległe w największej sali w starostwie przewinęli się z patriotycznym repertuarem soliści, chóry, recytatorzy i Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej w Lęborku. W klimat święta niepodległości wprowadzili gości recytatorzy i wokalistki z Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku.
Każdy z uczestników uroczystości został wyposażony w „Księgę Patrioty” – specjalną publikację zawierającą słowa i zapis nutowy najważniejszych dla narodu polskiego pieśni. Rocznica odzyskania niepodległości stała się również okazją do wyróżnienia zasłużonych dla niepodległościowej działalności kombatantów. Starosta Lęborski Alicja Zajączkowska postanowiła przyznać Medal Starosty pułkownikowi Januszowi Kowalskiemu, uczestnikowi forsowania Odry i szturmu na centrum Berlina, odznaczonemu wieloma medalami wojennymi, w tym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari. Medal Starosty otrzymał również porucznik Stefan Dulko – założyciel i dowódca Polskiej Organizacji Zbrojnej w Lęborku oraz członek Młodzieży Powstańczej Polski, za co był prześladowany przez komunistyczne władze i skazany na długoletnie więzienie.