21/09/2024

Bezbramkowy remis na wyjeździe. KP Starogard Gdański – Pogoń Lębork 0:0 [ZDJĘCIA]

Piłkarze Pogoni Lębork zremisowali  w sobotę, 14 września, na wyjeździe z KP Starogard Gdański 0:0 w meczu 7. kolejki rundy jesiennej IV ligi sezonu 2024/2025. To drugi remis lęborczan w rozgrywkach i drugi z rzędu.

W meczu na stadionie przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1 obie drużyny spotkały się po latach przerwy, bo KPS przez wiele sezonów grał w III lidze. Przed tym meczem nastroje w obozie starogardzian były mieszane. Po rewolucji kadrowej w przerwie letniej drużyna ze Starogardu zdobyła do tylko 4 punkty (1 zwycięstwo, 1 remis i 4 porażki). Do tego już w drugiej kolejce za niesportowe zachowanie po meczu Wikęd – KPS na siedem meczów dyskwalifikacji zawieszony został trener KPS-u Maciej Duraś. Wyniki KPS w tym sezonie: Jaguar – KPS 4:1, Wikęd – KPS 3:2, KPS – Pomezania 7:2, Sparta – KPS 2:0, KPS – Grom 1:3, Stolem – KPS 0:0.

W sobotę w bramce lęborczan błyszczał młody bramkarz Mikołaj Bodył. KPS od pierwszych minut narzucił mocne tempo i w przebiegu całego spotkania stworzył wiele groźnych sytuacji bramkowych. Pogoń stawiała bardziej na kontrataki.

W 9. minucie bliski gola był zawodnik gospodarzy Szymon Rychłowski. Piłka po jego uderzeniu minimalnie przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką bramki Pogoni. W 13. minucie po akcji prawą stroną boiska niecelnie dla Pogoni uderzył Dawid Patelczyk. 27. minuta to kontratak Pogoni prawą stroną. Michał Kowalkowski wrzucił ciekawą piłkę w pole karne, nie było tam jednak nikogo, by to zamknąć. Ten sam zawodnik chwilę później strzelał mocno z dystansu, niestety w bramkarza.

W 33. minucie fenomenalną paradą popisał się nasz bramkarz Mikołaj Bodył. Obronił on niezwykle groźny strzał Daniela Sławińskiego, który w kolejnych minutach mocno dokazywał defensywie Pogoni strzelając m.in. w słupek. W tej części gry dobrze piłkę w pole karne wrzucił Michał Balewski, nie było jednak nikogo do zamknięcia akcji. Z dystansu uderzył też Mateusz Dampc.

Po zmianie storn przebieg meczu nie uległ zmianie. Gospodarze mocno napierali i optycznie zyskali przewagę. Pogoń umiejętnie się broniła szukając swoich szans w kontrach. W 52. minucie Błażej Siłkowski ładnie wypuścił Mateusza Dampca i ten stanął prawie oko w oko z bramkarzem gospodarzy. Skutecznie interweniował jednak obrońca KPS-u a oddany strzał okazał się za lekki. 69. minuta to uderzenie Mateusza Dampca nad poprzeczką w bardzo dogodnej sytuacji.

Mimo wielu okazji na bramki z obu stron te jednak nie padły.

– Szanujemy punkt, cieszy wreszcie czyste konto, bo Starogard był bliżej wygrania – skomentował mecz krótko trener Mateusz Michniewicz.

7. kolejka IV ligi, sobota, 14 września 2024 r., godz. 16:00
KP Starogard – Pogoń Lębork 0:0

KPS: Kałduński – Iwanowski, Saheed, Zieliński, Bohdanowicz, Sławiński (’73 Maczkowski), Górski, Rychłowski (’73 Kleinschmidt), Oskierko (’86 Mąkosa), Wołoszyn, Siemko

Pogoń: Bodył – Michniewicz, Kaniewski, Romanek, Balewski, Siłkowski, Patelczyk, Kowalkowski (’71 Ronowski), Klejsa (’89 Kolasa), Parulski (’60 Klecha), Dampc (’73 Karasiński)

żółte kartki: Górski, Saheed – Parulski, Ronowski

Po tym meczu Pogoń z dorobkiem 11 pkt. i bilansem 3-2-2 (gole 12-11) zajmuje 5. miejsce w tabeli. KP Starogard Gdański jest na 15. miejscu (5 pkt., bilans 1-2-4, gole 11-14).

Wcześniejsze wyniki Pogoni w rundzie jesiennej: Bytovia Bytów – Pogoń Lębork 1:2,  Pogoń Lębork – Czarni Pruszcz Gdański 2:4, Wierzyca Pelplin – Pogoń Lębork 2:0, Pogoń Lębork – Bałtyk Gdynia 4:1, Pogoń Lębork – Kolejarz Chojnice 3:2, Pogoń Lębork – Jaguar Gdańsk 1:1.

Przypomnijmy, że poprzedni sezon Pogoń z 40 punktami zakończyła na 12. miejscu i szczęśliwie uniknęła spadku do V ligi. W przerwie letniej doszło w klubie do dużych zmian kadrowych. W porównaniu z poprzednim sezonem w drużynie pojawiło się 13 nowych zawodników oraz trener Mateusz Michniewicz (syn słynnego Czesława Michniewicza) i kierownik drużyny Andrzej Skibicki, którzy zastąpili Grzegorza Bednarczyka i Łukasza Hrycyka. Natomiast nowym koordynatorem szkolenia juniorów w Pogoni Lębork został Sobiesław Przybylski.

Dodajmy również, że w przerwie letniej Pogoń rozegrała cztery wakacyjne mecze sparingowe, z których dwa udało się wygrać, był też jeden remis i porażka (Sokół B. – Pogoń 2:2, Pogoń – Gryf W. 3:1, Gedania II – Pogoń 0:5 i Pogoń – Wikęd 2:6).

Kolejne spotkanie, w ramach 8. kolejki IV ligi, Pogoń rozegra u siebie w sobotę, 21 września,, a jej przeciwnikiem będzie Pomezania Malbork.

Uwaga! Na stadion w Starogardzie Gdańskim decyzją PoMZPN nie została wpuszczona zorganizowana grupa kibiców przyjezdnych. To efekt skandalu, do jakiego doszło 7 września podczas meczu z Jaguarem Gdańsk, gdy lęborscy pseudokibice zaatakowali kibiców przyjezdnych, kradnąc im klubowe flagi, a następnie pobili prezesa Jaguara. W związku z tym incydentem Komisja Dyscyplinarna Pomorskiego Związku Piłki Nożnej wszczęła postępowanie dyscyplinarne w stosunku do organizatora meczu. Klub Pogoń Lębork współpracuje z Komisją w celu wyjaśnienia sprawy, a przede wszystkim wdrożenia działań mających w przyszłości zapewnić bezpieczeństwo i pozytywną atmosferą na lęborskim stadionie. Komisja Dyscyplinarna przy PoMZPN poinformowała, że na podstawie art. 129 lit. b Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN zastosowała środek zapobiegawczy w postaci zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze piłkarskie. Więcej o tym czytaj:

Dziś Pogoń Lębork zagra z Bytovią Bytów. Ważne informacje dla kibiców!