Lębork szykuje się na lato pełne energii i niecodziennych atrakcji. Jarmark św. Jakuba 2025 odbędzie się w dwóch odsłonach – od 17 do 20 lipca oraz od 25 do 27 lipca – łącząc nowoczesną muzykę z historycznym klimatem. W programie koncerty gwiazd, rycerskie pokazy, warsztaty, zwiedzanie zabytków i niepowtarzalna atmosfera.
Jarmark wystartuje 17 lipca wieczorem i potrwa do 20 lipca, a po krótkiej przerwie wróci w historycznym stylu – od 25 do 27 lipca jako Średniowieczny Jarmark św. Jakuba. Wtedy ulice miasta przejmą rycerze, rzemieślnicy, dawna muzyka i obyczaje, a centrum Lęborka zamieni się w tętniące życiem średniowieczne miasteczko.
Muzyka, która rozgrzeje miasto. SARSA na scenie głównej
Sobota, 19 lipca, to data, którą warto sobie zakreślić na czerwono. O godzinie 19:30 na głównej scenie wystąpi SARSA – artystka znana z przebojów Naucz mnie, Zakryj i Pióropusze. Organizatorzy zapowiadają: będzie muzycznie, energetycznie i wyjątkowo.
Oprócz koncertu, w całym mieście pojawią się stoiska z rzemiosłem i regionalnymi specjałami. „Klimat, który trudno opisać – trzeba to przeżyć!” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.
Na jarmarku nie zabraknie różnorodności:
- Główna scena w centrum – koncerty topowych polskich artystów.
- Scena Staromiejska – muzyka ludowa, teatrzyki dziecięce, animacje i powrót do lokalnych tradycji.
23. Uliczny Bieg św. Jakuba
W sobotę 19 lipca rano odbędzie się 23. edycja Biegu św. Jakuba – propozycja dla miłośników aktywnego wypoczynku. Start rano, meta wieczorem pod sceną koncertową? Idealne połączenie.
Średniowieczny klimat i duchowe spotkania
Druga część jarmarku – od 25 do 27 lipca – będzie pełna historycznych atrakcji: pokazy walk rycerskich, warsztaty rzemieślnicze, muzyka dawna i rekonstrukcje. To także okazja do wyjątkowego spotkania ze Świętym Jakubem.
Na otwarcie jarmarku Święty Jakub przekaże klucz do miasta, symbolicznie rozpoczynając czas radości i wspólnego świętowania. Tuż po tym uczestnicy wezmą udział w Spacerze z duchami Krzyżaków – wydarzeniu, które z pewnością pobudzi wyobraźnię.
Zwiedzanie zabytków – tylko w czasie jarmarku
W programie znajdą się także spacery z przewodnikami PTTK po niedostępnych na co dzień zakątkach miasta. Uczestnicy zobaczą m.in. cenne tabernakulum zdobione kością słoniową oraz kryształowe sklepienie w zakrystii Sanktuarium św. Jakuba Apostoła.

