21/11/2024
Aktualności

Gdzie jest podjazd dla niepełnosprawnych na skwerze Orła Białego w Lęborku? Pyta radny Patryk Bianga

reklama
Gdzie jest podjazd dla niepełnosprawnych na skwerze Orła Białego w Lęborku? Pyta radny Patryk Bianga

Radny Rady Miejskiej Patryk Bianga zwrócił się do burmistrza Lęborka Jarosława Litwina z wnioskiem o zbudowanie podjazdu dla wózków inwalidzkich na terenie skweru Orła Białego przy obelisku Niepodległości. Władze miasta zapewniają, że wniosek został przyjęty do realizacji.

W piśmie, które wpłynęło do burmistrza Lęborka Jarosława Litwina, radny Patryk Bianga przypomniał, że w Lęborku większość obchodów państwowych uroczystości odbywa się na skwerze Orła Białego. Przykładem mogą być obchody upamiętniające rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz obchodzone 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego. Również obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada organizowane są przy obelisku. Stopnie, które się tam znajdują utrudniają podjazd dla osób na wózkach inwalidzkich.

– Podczas wielu uroczystości, w których biorą udział samorządowcy, mieszkańcy i kombatanci, jednym z punktów jest ceremonia złożenia kwiatów pod obeliskiem Niepodległości – pisze w swoim wniosku Patryk Bianga, radny Rady Miejskiej w Lęborku. – Wśród osób oddających hołd bohaterom znajdują się także osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Obecna architektura ogranicza możliwość podjazdu, stąd mój wniosek o ich wykonanie, aby w przyszłości wszyscy mieszkańcy naszego miasta mieli równe szanse w pełnym udziale podczas uroczystości.

reklama

Pomysł radnego spotkał się z przychylnością władz miasta, które zapewniają, że podjazd dla osób niepełnosprawnych zostanie wykonany.

Wniosek radnego został przyjęty do realizacji– informuje Łukasz Ruciński, naczelnik Wydziału Utrzymania Dróg i Terenów Komunalnych Urzędu Miejskiego w Lęborku. – Obecnie oczekujemy na wycenę inwestycji, która pozwoli określić możliwy termin realizacji.

Przypomnijmy, że na obelisku znajduje się tablica, na której widnieje napis: „W 70-tą rocznicę odzyskania niepodległości państwa polskiego. 1918-1988. Społeczeństwo Miasta Lęborka. 1988 – 11 listopada”.

Pełna treść wniosku radnego i odpowiedzi władz miasta znajduje się pod tekstem.

reklama

CZYTAJ TEŻ:

Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku / Tomasz Wojtalik / rada.um.lebork.pl /

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *