21/09/2024

Druga porażka w sezonie. Wierzyca Pelplin – Pogoń Lębork 2:0

Piłkarze Pogoni Lębork przegrali w czwartek, 15 sierpnia, na wyjeździe z Wierzycą Pelplin 0:2 w meczu 3. kolejki rundy jesiennej IV ligi sezonu 2024/2025. To druga porażka lęborczan w rozgrywkach.

Bez punktów z Pelplina wróciła do Lęborka w Święto Wojska Polskiego drużyna Pogoni. Wierzyca Pelplin pokonała słabo grających lęborczan 2:0 po bramkach Kacpra Jaronia i Dmytra Krasnoselkyia.

W Pelplinie start rozgrywek dla beniaminka był bardzo trudny. W pierwszej kolejce podopieczni trenera Krzysztofa Rutkowskiego ulegli u siebie Gromowi Nowy Staw 1:5, a tydzień później na wyjeździe Stolemowi Gniewino 1:3. Wierzyca z zerowym dorobkiem punktów i bilansem 2:8 w bramkach zamykała ligowa tabelę. W składzie zespołu z Pelplina w tym sezonie gra wychowanek Pogoni – Jakub Bach.

Rozgrywane w dużym upale spotkanie lepiej rozpoczęli Pogoniści uzyskując optyczną przewagę, choć bez klarownych sytuacji bramkowych. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, czego ukoronowaniem był gol dla Wierzycy zdobyty przez Jaronia. Ten sam zawodnik kilka minut wcześniej dzięki świetnej obronie bramkarza Pogoni nie wykorzystał sytuacji sam na sam. W 42. minucie był skuteczniejszy uderzając tuż przy słupku.

W przerwie trener Michniewicz dokonał dwóch rotacji w składzie. To był też okres gdy Pogoniści wypracowali więcej sytuacji bramkowych, m.in. w 47. minucie Błażej Siłkowski uderzył z dystansu tuż nad poprzeczką. To jednak gospodarze z czasem strzelili bramkę. Zrobił to w 71. minucie Dmytro Krasnoselskyi. W rewanżu kilka uderzeń w kierunku bramki oddał wprowadzony w drugiej połowie gry Mateusz Czecholiński. Było to jednak za mało, by odwrócić losy meczu. Po nie najlepszym spotkaniu Pogoń przegrała 0:2.

– Mecz zaczęliśmy obiecująco, przez 20 minut było okej. Doszliśmy do 3-4 sytuacji, ale nie były to konkretne sytuacje – relacjonuje spotkanie trener Pogoni Mateusz Michniewicz. – Od 25 minuty Wierzyca zaczęła przejmować inicjatywę, co zakończyło się sytuację sam na sam, którą wybronił Arek Kolke. Po przerwie mało nam wychodziło, mieliśmy grać bardziej bezpośrednio za plecy obrońców. Odkryliśmy się i straciliśmy drugą bramkę. Za wolno graliśmy w ataku pozycyjnym, nie było zaskoczenia, były za to niedokładności. Zabrakło nam ruchu za plecami obrońców, nie zdołaliśmy zdobyć bramki kontaktowej i Wierzyca zasłużenie wygrała.

3. kolejka IV ligi, czwartek, 15 sierpnia 2024 r., godz. 17
Wierzyca Pelplin – Pogoń Lębork 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Kacper Jaroń (’42), 2:0 Dmytro Krasnoselskyi (’71)

Wierzyca: Gibas – Mońka, Rogoz, Gierszewski, Burghardt, Bach, Garbacik, Goliński, Jaroń, Rendzio, Czochór

Pogoń: Kolke – Balewski, Błażejczyk, Kaniewski, Michniewicz, Miotk (’46 Dampc), Patelczyk (’52 Parulski), Klecha (’60 Ronowski), Kowalkowski (’72 Czecholiński), Siłkowski, Karasiński (’46 Klejsa)

Żółte kartki: Ceremus, Jaroń, Burghardt – Kaniewski, Patelczyk, Siłkowski

Po tym meczu Pogoń z dorobkiem 3 pkt. i bilansem 1-0-2 (gole 4-7) zajmuje 11. miejsce w tabeli. Wierzyca Pelplin jest na miejscu 12. (3 pkt., bilans 1-0-2, gole 4-8).

Przypomnijmy, że poprzedni sezon Pogoń z 40 punktami zakończyła na 12. miejscu i szczęśliwie uniknęła spadku do V ligi. W przerwie letniej doszło w klubie do dużych zmian kadrowych. W porównaniu z poprzednim sezonem w drużynie pojawiło się 13 nowych zawodników oraz trener Mateusz Michniewicz (syn słynnego Czesława Michniewicza) i kierownik drużyny Andrzej Skibicki, którzy zastąpili Grzegorza Bednarczyka i Łukasza Hrycyka.

Dodajmy również, że w przerwie letniej Pogoń rozegrała cztery wakacyjne mecze sparingowe, z których dwa udało się wygrać, był też jeden remis i porażka (Sokół B. – Pogoń 2:2, Pogoń – Gryf W. 3:1, Gedania II – Pogoń 0:5 i Pogoń – Wikęd 2:6).

Kolejne spotkanie, w ramach 4. kolejki IV ligi, Pogoń rozegra u siebie w niedzielę, 25 sierpnia, o godz. 17, a jej przeciwnikiem będzie Bałtyk Gdynia.

Dziś Pogoń Lębork zagra z Bytovią Bytów. Ważne informacje dla kibiców!