21/09/2024

Za nami IX Magiczny Bieg Przy Pochodniach w Charbrowie [ZDJĘCIA]

Stu uczestników wzięło udział w IX Magicznym Biegu Przy Pochodniach w Charbrowie. Wydarzenie zgromadziło miłośników biegania nie tylko z terenu gminy Wicko, ale również z dalekich zakątków Polski.

IX Magiczny Bieg Przy Pochodniach zorganizowano w sobotę, 27 lipca. Była to druga impreza w ramach Biegowego Grand Prix Gminy Wicko. Bieg na dystansie 6 km (3 okrążenia x 2 km) rozpoczął się o godz. 21:45, a na starcie zgromadziło się stu zawodników. Wśród nich byli biegacze z gminy Wicko, ale też z Gdańska, Gdyni, Słupska, Lęborka, Wejherowa, Olecka, Piły czy Inowrocławia. Nocną rywalizację rozświetlały płonące pochodnie, a na trasie panowała rodzinna atmosfera. Uczestnicy mogli także liczyć na wsparcie płynące ze strefy kibica.

Organizatorzy przewidzieli puchary w czterech kategoriach: open kobiet i mężczyzn (miejsca I-V), wiekowych kobiet i mężczyzn (miejsca I-III), najszybsza zawodniczka i zawodnik z gminy Wicko oraz najstarszy zawodnik i zawodniczka. Ponadto wszyscy zawodnicy otrzymali numer startowy, pamiątkowy, metalowy medal z ażurami oraz gadżet w postaci torebki biodrowej.

Zwycięzcą biegu z czasem 00:20:00.76 został Sebastian Waśkiewicz z Gdańska. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Czerniewski (AML Słupsk), który osiągnął czas 00:20:09.23, a na trzecim miejscu z czasem 00:20:48.37 był Łukasz Mielewczyk z Charbrowa (KB Biegający Dietetyk Team).

Najlepsza wśród pań była Joanna Domań z Kiekrza (00:24:22.64), która przybiegła przed Iloną Mickiewicz-Szymańską z Domatówka (00:24:39.43). Trzecie miejsce z czasem 00:25:47.37 zajęła Anna Serkowska z Kartuz (Akademia Biegowa Kartuzy). W klasyfikacji generalnej trzy panie zajęły miejsca kolejno – 23, 24 i 34.