18/10/2024

Prawie 500 zawodników ukończyło XXII Bieg Uliczny św. Jakuba w Lęborku [ZDJĘCIA]

459 zawodników ukończyło XXII Bieg Uliczny św. Jakuba na dystansie 10 kilometrów. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościową koszulkę i medal z motywem lokomotywy. Na trasie nie zawiedli kibice, którzy licznie dopingowali, wspierali i motywowali biegaczy.

XXII Bieg Uliczny św. Jakuba odbył się w sobotę, 20 lipca. Start honorowy zaplanowano o godz. 15:45 przed sceną na placu Pokoju, a start ostry na ul. Armii Krajowej, na skrzyżowaniu z ul. Czołgistów. Meta była na placu Pokoju. Bieg był coroczną imprezą mająca na celu uczczenie patrona miasta – św. Jakuba, w której mogli wziąć udział zawodnicy, którzy ukończyli 16. rok życia.

Wyczerpujący bieg w pełnym słońcu ukończyło 459 zawodników, w tym 343 mężczyzn i 116 kobiet. Dystans 10 kilometrów ulicami centrum Lęborka najszybciej pokonał i zwycięzcą został w kategorii mężczyzn Adam Głogowski (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork). Linię mety minął w czasie 31:25. Drugie miejsce zajął Mikołaj Czeronek (Wosiek Team) – 31:36, trzeci był Mateusz Niemczyk (KS Prefbet – Sonarol) – 31:59.

Wśród kobiet z czasem 35:35 triumfowała zwyciężczyni sprzed roku Iwona Bernardelli (KS Prefbet – Sonarol), olimpijka z igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku. Drugie miejsce zajęła Monika Stachowska (Akademia Treningu Sportowego) – 36:26, trzecie Katarzyna Pobłocka-Głogowska (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) – 36:53.

Najszybszym lęborczaninem został Piotr Pobłocki (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) – 34:51, drugi w tej klasyfikacji był Adam Malinowski – 37:56, trzeci Leszek Rusin (LKB im. Braci Petk Lębork) – 38:38.
Wśród zawodniczek z Lęborka 1. miejsce zajęła Katarzyna Pobłocka-Głogowska (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) – 36:53, druga była Kamila Pobłocka-Dobrowolska – 40:59, trzecia Anna Strzelecka (MKK PS Trenuj Lębork) – 43:47.

Każdy z uczestników biegu otrzymał okolicznościową koszulkę i medal z motywem lokomotywy. Medale i nagrody najszybszym uczestnikom biegu wręczali samorządowcy, w tym burmistrz Jarosław Litwin, zastępca burmistrza Krzysztof Król, starosta powiatu lęborskiego Tomasz Litwin, przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Zimnowoda, radni miejscy i powiatowi oraz starszy cechu Roman Chmielecki.