06/07/2024

Wakacyjny Turniej Tenisa Ziemnego dla Dzieci i Młodzieży w Lęborku [ZDJĘCIA]

Na kortach tenisowych kompleksu rekreacyjnego CSiR przy ul. 8 Maja w Lęborku odbyły się pierwsze z trzech rozgrywek Wakacyjnego Turnieju Tenisa Ziemnego.

Do zawodów, które przeprowadzono 26 czerwca, zgłosiło się 20 zawodników w trzech kategoriach: dziewczęta open, chłopcy do 13 lat oraz chłopcy do 19 lat.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Dobrosława Laskiewicz, która po zaciętym meczu pokonała Magdę Biblis 2:6, 6:4, 7:2. Na trzecim miejscu była Zofia Powideł, na miejscach 4-7 uplasowały się kolejno Lena Sopyłło, Paulina Freitag, Zuzia Dąbrowska i Weronika Buś.

W kategorii chłopców do 13 lat pierwsze miejsce zajął Janek Ciszewski, który po niebywale wyrównanym pojedynku pokonał Janka Hinc 4:6, 6:3, 7:5. Trzecie miejsce zajął Bartek Starczewski, czwarty był Fabian Chojnacki (najmłodszy uczestnik turnieju), a piąty Leonard Krajewski.

W kategorii chłopców do 19 lat najlepszym zawodnikiem został Miłosz Księski, który wygrał z Henrykiem Pellowskim 6:4, 6:2. Trzeci był Igor Chojnacki-Bulczak, a na miejscach 4-7 znaleźli się kolejno: Nikodem Sopyłło, Nataniel Powideł, Jakub Freitag, Bartosz Agatowski i Franek Mały.

Zawodnicy otrzymali odpowiednio po 10, 7 i 5 punktów za pierwsze, drugie i trzecie miejsce, które zaliczane są do klasyfikacji generalnej całego turnieju.

Kolejne turnieje zaplanowano na 31 lipca i 28 sierpnia. Mogą w nich też wziąć udział zawodnicy, którzy nie brali udziału w pierwszym turnieju. Zapisy będą prowadzone w dniu zawodów od godz. 9:00.

Wakacyjny Turniej Tenisa Ziemnego dla Dzieci i Młodzieży odbywa się w ramach cyklu „Bezpieczne Wakacje 2024”.