03/07/2024

Euro 2024: Tłumy w strefie kibica na placu Pokoju w Lęborku [ZDJĘCIA / WIDEO]

Piłkarska reprezentacja Polski przegrała z Austrią 1:3 (1:1) w rozegranym w Berlinie meczu grupy D mistrzostw Europy 2024 i jest pierwszą drużyną, która odpadła z turnieju. Po raz drugi mieszkańcy Lęborka dopingowali polskich piłkarzy w specjalnej strefie kibica na placu Pokoju.

„Biało-Czerwoni” przegrywali już od 9. minuty, gdy gola głową strzelił Gernot Trauner. Nadzieję Polakom przywrócił Krzysztof Piątek, trafiając do siatki w 30. minucie. Do przerwy było 1:1.

W 60. minucie na boisku pojawił się Robert Lewandowski, którego zabrakło w przegranym 1:2 meczu z Holandią. Niestety, z minuty na minutę Polacy grali coraz gorzej, a pojawienie się kapitana reprezentacji nie odmieniło gry polskiej reprezentacji.

Już w 66. minucie Austria wyszła na prowadzenie po golu Christopha Baumgartnera. W 78. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Austriaków, który na gola zamienił Marko Arnautović. Po utracie tych goli Polacy już się nie podnieśli.

Druga porażka spowodowała, że reprezentacja Polski została pierwszą drużyną, która odpadła z mistrzostw Europy.

Ostatni mecz – o honor – Polska zagra w Dortmundzie przeciwko Francji we wtorek, 25 czerwca, o godz. 18.

Po raz drugi w historii Lęborka mieszkańcy miasta mogli wspólnie kibicować naszej reprezentacji w strefie kibica na placu Pokoju, gdzie zgromadziły się setki osób. Na specjalnie przygotowanym siedmiometrowym ekranie ledowym można było obejrzeć transmisję meczu, a Lębork dołączył do miast, które posiadają oficjalną strefę kibica UEFA EURO 2024.