06/07/2024
Aktualności Sport

Pogoń Lębork – Arka II Gdynia 2:2. Znowu stracili gola w końcówce

Piłkarze Pogoni Lębork zremisowali w sobotę, 15 czerwca, u siebie z Arką II Gdynia 2:2 w meczu 33. kolejki rundy wiosennej IV ligi sezonu 2023/2024. Był to ich dziesiąty remis w obecnych rozgrywkach. Do końca sezonu pozostała już tylko jedna kolejka.

W sobotę Pogoniści zagrali na stadionie przy ul. Kusocińskiego z Arką II Gdynia. Było to pożegnanie sezonu 2023/2024 w IV lidze na własnym boisku.

Pierwszą połowę lęborczanie przegrali po golu straconym w 35. minucie. Gołojuch był bez szans w sytuacji sam na sam.
Druga połowa przyniosła wyrównanie i prowadzenie gospodarzy. Gola na 1:1 w 73. minucie strzelił Jakub Leszkiewicz. Pogoń walczyła do końca, czego nie ułatwiła druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Michała Kowalkowskiego, którą sędzia pokazał w 75. minucie. Mimo gry w dziesięciu, już w 78. minucie udało się strzelić drugą bramkę, a jej autorem był Kordian Błażejczyk.

W 90. minucie sędzia doliczył 3 minuty dodatkowego czasu gry. Gdy wydawało się, że Pogoń odniesie cenne zwycięstwo, w 92. minucie Arka zdołała strzelić na 2:2. Był to niestety kolejny mecz w tym sezonie, w którym Pogoń roztrwoniła dobry rezultat w ostatnich sekundach meczu.

33. kolejka IV ligi, sobota, 15 czerwca 2024 r., godz. 15
Pogoń LęborkArka II Gdynia 2:2 (0:1)

Pogoń: 1. Maciej Gołojuch – 2. Paweł Kowalczyk, 3. Kordian Błażejczyk, 6. Martin Romanek, 13. Dominik Konkel, 18. Dawid Patelczyk, 21. Błażej Siłkowski, 7. Michał Kowalkowski, 14. Wiktor Miotk, 11. Mateusz Klecha, 9. Mateusz Dampc.

Rezerwowi: 12. Dawid Roszkowski – 5. Olaf Noryśkiewicz, 8. Franciszek Stenka, 10. Jakub Leszkiewicz, 15. Vitalii Piatkivskyi, 19. Damian Formela, 20. Dawid Rogacki

Po tym meczu Pogoń z dorobkiem 40 pkt. i bilansem 10-10-13 (gole 57-57) zajmuje 10. miejsce w tabeli. Arka II Gdyniajest na miejscu 15. (29 pkt., bilans 7-8-18, gole 57-67).

Przypomnijmy, że w meczach rundy wiosennej, Pogoń przegrała na własnym stadionie z Suprą Kwidzyn 0:1 oraz na wyjeździe z MKS Solar Władysławowo 2:3. Na wyjeździe zremisowała też ze Startem Miastko 2:2, a także wygrała z Gryfem w Wejherowie 3:1 i AS Kolbudy 1:0. Natomiast u siebie zremisowała w derbach z Gryfem Słupsk 1:1 i Spartą Sycewice 1:1 i przegrała po 1:2 z Jaguarem Gdańsk i Radunią II Stężyca oraz z Aniołami Garczegorzei Gromem Nowy Staw po 0:2. Na wyjeździe przegrała też z Chojniczanką II Chojnice 0:4, Pomezanią Malbork 0:3, Gedanią II Gdańsk 1:2 i zremisowała z Bałtykiem Gdynia 1:1. Więcej o tym czytaj:

Kolejne spotkanie, w ramach 34. – ostatniej – kolejki, Pogoń rozegra na wyjeździe w najbliższy weekend, a jej przeciwnikiem będzie Powiśle Dzierzgoń.

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork