06/07/2024
Aktualności Sport

Pomezania – Pogoń 3:0. Bolesna porażka w Malborku

Piłkarze Pogoni Lębork przegrali w sobotę, 25 maja, na wyjeździe z Pomezanią Malbork 0:3 w meczu 30. kolejki rundy wiosennej IV ligi sezonu 2023/2024. Była to ich jedenasta porażka w obecnych rozgrywkach.

Fatalnie ułożył się wyjazdowy mecz Pogoni z Pomezanią Malbork. Przez większość spotkania Pogoniści grali w dziesięciu po czerwonej kartce za faul bramkarza Dawida Roszkowskiego. Co gorsza w Malborku zabrakło pauzującego za żółte kartki Gołojucha i między słupkami od 17. minuty bronił, i to poprawnie, zawodnik z pola Błażej Siłkowski. Co ciekawe, tego dnia popularny „Siłek” obchodził swoje 27. urodziny, Piłkarz Pogoni takiego urodzinowego prezentu z pewnością się nie spodziewał. Dodajmy, że w Malborku Błażej Siłkowski zaliczył 118. oficjalny występ w barwach Pogoni (111 liga i 7 PP). We wszystkich tych meczach zdobył 14 goli.

Mecz dla Pogoni rozpoczął się obiecująco. W 7. minucie dobrze z piłką zabrał się Mateusz Klecha. Bramkarz gospodarzy w ostatniej chwili ubiegł Damiana Formelę, który szykował się do strzału. O losach meczu zaważyła 17. minuta. Bramkarz Pogoni interweniował poza polem karnym i za faul opuścił po czerwonej kartce boisko. Mecz w upale, w osłabieniu i bez bramkarza to najgorsze co mogło przydarzyć się Pogoni.
Pomezania wynik otworzyła tuż przed przerwą. Po szybkiej akcji z 6 metrów bramkę dla gospodarzy zdobył Konrad Nędza.

W 63. minucie po wrzutce Dampca na środek pola karnego przed szansą gola stanął Franek Stenka. Niestety nie zdążył do piłki. Zaraz potem bramkarza Pomezanii próbował pokonać Dominik Konkel. Jego strzał okazał się jednak za lekki. W końcówce błysnął Tomasz Grabowski. Bramkostrzelny napastnik świetnie znany na Pomorzu wypracował praktycznie identyczne sytuacje sam na sam i w 70. i 73. minucie pokonał Błażeja Siłkowskiego.

– Mimo wyniku drużynie należą się brawa – skomentował mecz kierownik drużyny Pogoni Łukasz Hrycyk.  – Pomezania długo nie mogła sobie z nami poradzić, jednak gra w osłabieniu zrobiła swoje. Szkoda, bo Pomezania była dziś w naszym zasięgu. Brawa dla Błażeja Siłkowskiego za te minuty w bramce. Walczymy dalej.

30. kolejka IV ligi, sobota, 25 maja 2024 r.
Pomezania Malbork – Pogoń Lębork 3:0 (1:0)
bramki: 1:0 Konrad Nędza (’44), 2:0 Tomasz Grabowski (’70), 3:0 Tomasz Grabowski (’73)

Pomezania: Pelcer – Wiśniewski, Bojarczuk, Klinkosz, Wąs, Kobyliński, Dryjas, Marszałek, Dziadkowiec, Nędza, Grabowski

Pogoń: Roszkowski, Konkel (’87 Kłosowski), Błażejczyk, Romanek, Klecha (’75) Leszkiewicz, Patelczyk, Siłkowski, Kowalkowski (’60 P. Kowalczyk), Ł. Kowalczyk, Rogacki (’46 Stenka), Formela (’53 Dampc)

Po tym meczu Pogoń z dorobkiem 39 pkt. i bilansem 10-9-11 (gole 54-51) zajmuje 12. miejsce w tabeli. Pomezania Malbork jest na miejscu 5. (52 pkt., bilans 14-10-6, gole 71-41).

Przypomnijmy, że w meczach rundy wiosennej, Pogoń przegrała na własnym stadionie z Suprą Kwidzyn 0:1 oraz na wyjeździe z MKS Solar Władysławowo 2:3. Na wyjeździe zremisowała też ze Startem Miastko 2:2, a także wygrała z Gryfem w Wejherowie 3:1 i AS Kolbudy 1:0. Natomiast u siebie zremisowała w derbach z Gryfem Słupsk 1:1 i Spartą Sycewice 1:1 i przegrała po 1:2 z Jaguarem Gdańsk i Radunią II Stężyca oraz z Aniołami Garczegorze 0:2. Na wyjeździe przegrała też z Chojniczanką II Chojnice 0:4 i zremisowała z Bałtykiem Gdynia 1:1.
Więcej o tym czytaj:

Kolejne spotkanie, w ramach 31. kolejki, Pogoń rozegra u siebie w niedzielę, 2 czerwca o godzinie 17, a jej przeciwnikiem będzie Grom Nowy Staw.

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork / Konrad Sosiński Fotografia