Na deskach auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku gościł Łukasz Długosz – wybitny polski flecista, cieszący się międzynarodową sławą. Podczas warsztatów udzielił uczniom klasy fletu cennych wskazówek, odpowiadał też na ich pytania. Mistrz przyjechał do naszej szkoły dzięki staraniom Pani Anny Nawrott – nauczycielki klasy fletu. Wydarzenie współfinansowały Lasy Państwowe.
Zagrać z Mistrzem to bezcenna i piękna chwila. Łukasz Długosz jest uznawany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych i najliczniej uhonorowanych polskich flecistów. Absolwent studiów solistycznych w „Hochschule für Musik und Theater” w Monachium oraz studiów mistrzowskich w „Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse” w Paryżu oraz w „Yale University” w New Haven.
Łukasz Długosz jest laureatem wszystkich ogólnopolskich konkursów fletowych oraz zdobywcą czołowych nagród na kilkunastu konkursach międzynarodowych, w tym tak prestiżowych jak: 8.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Jean Pierre Rampala w Paryżu, 3.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Carla Nielsena w Odense, 1. Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Theobalda Böhma w Monachium oraz 5. Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Leonardo de Lorenzo w Viggiano. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą.
Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami. Jako solista występował m.in.: w Musikverein Goldener Saal oraz Konzerthaus we Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Gasteig Carl Orff Saal oraz Herkulessaal w Monachium. Grał pod batutą takich gwiazd jak Zubin Mehta, James Levine, Mariss Jansons, Jerzy Maksymiuk czy Jacek Kaspszyk. Jest wielokrotnie zapraszany do wykonania koncertu fletowego Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora. W 2010 roku Łukasz Długosz miał swój debiut fonograficzny z London Symphony Orchestra z którą nagrał płytę z koncertem fletowym Michaela Colina. Artysta dokonał wielu nagrań archiwalnych, radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą. Jego liczne nagrania płytowe zostały bardzo wysoko ocenione przez krytykę polską i europejską oraz otrzymał szereg nagród fonograficznych w tym nagrodę International Classical Music Award (ICMA).









